JAK SPRAWIĆ, ABY POWRÓT DO SZKOŁY BYŁ PRZYJEMNY?

Kochani 😍 Zbliżający się początek roku szkolnego to czas radosnych oczekiwań, ale także wyzwań i przygotowań. Aby uczynić ten okres jak najbardziej udanym, mniej stresującym i bardziej satysfakcjonującym zarówno dla Rodziców jak i dla Uczniów warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.
Jak sprawić, aby przejście z wakacji do nauki było łagodniejsze?
📌Rozpocznijcie od zdrowego rytmu snu!
Dobre przygotowanie do nowego roku szkolnego zaczyna się od zdrowego snu. Postarajmy się kłaść spać i wstawać o stałych porach. Dzięki temu łatwiej dostosować się do nowego harmonogramu, a poranne wstawanie przestanie być takim wyzwaniem 🙂
📌Zorganizujmy przestrzeń i przygotujmy niezbędne rzeczy !
Przygotowanie miejsca do nauki to klucz do efektywnego rozpoczęcia roku. Stwórzcie wygodne i inspirujące miejsce, gdzie umysł będzie mógł skupić się na nauce.
📌Planujcie i zróbcie listę celów!
Postawcie sobie jasne cele na nadchodzący rok szkolny. To mogą być zarówno cele edukacyjne, jak i osobiste. Napiszcie je na kartce i umieśćcie w widocznym miejscu. To będzie motywacja, która pomoże skupić się na tym, co naprawdę ważne.
📌Ułatwcie sobie poranne przygotowania!
Poranki mogą być trudne, szczególnie na początku roku szkolnego. Dlatego już wieczorem przygotujcie ubrania, spakujcie plecak oraz przygotujcie torebkę na śniadanie. To oszczędzi czas i pozwoli spokojniej rozpocząć dzień.
📌 I to co najważniejsze ROZMOWA 😊
Zawsze warto szczerze rozmawiać z dzieckiem. Zapytać, czy coś je martwi, czy ja rodzic mogę jakoś pomoc. Dla nas rodziców początek roku szkolnego może wydawać się już rutynowym stanem rzeczy, ale dla kilkulatka taka zmiana z wakacyjnego trybu na tryb szkolny może być nie lada wyzwaniem🙂
Pamiętajmy, że kluczem do udanego roku szkolnego jest odpowiednie przygotowanie i pozytywne nastawienie 🙃🙂Mamy nadzieję, że te proste wskazówki pomogą Wam zminimalizować stres i skupić się na tym, co naprawdę ważne – na zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu się.
Do zobaczenia 4 września Kochani🥰

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Zobacz więcej na Facebooku: