LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości – inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki programowi otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 30.000 zł na zakup wyposażenia  niezbędnego do rozwijania kompetencji przyszłości i będzie wykorzystywany na chemii, fizyce, geografii, informatyce i technice. Zakupiony sprzęt taki jak drukarka 3D czy fotograficzny posłuży uczniom do rozwijania zainteresowań, poprzez samodzielne wykonywanie zdjęć, filmów czy tworzenia modeli 3D. Dzięki temu uczniowie będą mogli rozwijać swoją kreatywność oraz pasje i zainteresowania, co być może niektórym ułatwi w przyszłości wybór ścieżki kształcenia, jako, że założeniem programu jest także realizacja celów z zakresu doradztwa zawodowego. Kto wie – może zakupiony sprzęt będzie inwestycją, która przyniesie owoce w postaci konstruktorów czy fotografów?

#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół
podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi
rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów! Dowiedz się
więcej na www.gov.pl/laboratoria

REALIZACJA ZAJĘĆ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

 • Zajęcia wrzesień 2022
 •  We wrześniu uczniowie podczas zajęć wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz sprzęt techniczny dzięki któremu m.in. uczniowie kształtują i rozwijają umiejętności manualne i techniczne. Trzy razy w tygodniu uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych wykorzystują sprzęt fotograficzny i drukarkę 3D. W tym miesiącu uczniowie zapoznawali się z funkcjami i obsługą zakupionego sprzętu.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 • Zajęcia październik 2022
 • W październiku uczniowie podczas zajęć wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz sprzęt techniczny dzięki któremu uczniowie m.in. kształtują i rozwijają umiejętności manualne i techniczne. Trzy razy w tygodniu uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych korzystają ze sprzętu fotograficznego. W tym miesiącu uczniowie poznawali czym różni się praca fotografa od pracy fotoreportera.
 • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

 • Zajęcia listopad 2022
 • W listopadzie uczniowie podczas zajęć w szkole korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Były to zajęcia fotograficzne podczas zajęć rewalidacyjnych, na których uczniowie wykonywali zdjęcia w ciemności, wykonywali kolaże oraz korzystali z lamp studyjnych.
 • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Zajęcia grudzień 2022

 • W grudniu uczniowie podczas zajęć z druku 3D dowiedzieli się czym jest druk 3D, poznali rodzaje filamentów, budowę drukarki 3D, a także poznawali program do tworzenia modeli 3D FlashPrint 5. Podczas zajęć fotograficznych wykonywali zdjęcia szukając zimowych kadrów.
 • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
 • Zajęcia styczeń 2023
 • W styczniu uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych poznawali różnicę między zdjęciem wykonanym przy świetle zastanym, a zdjęciem wykonanym z użyciem lampy typu softbox.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 • Zajęcia luty 2023
 • W lutym uczniowie na zajęciach rewalidacyjnych korzystali ze statywów, lamy i aparatu do wykonywania m.in. zdjęć portretowych i zdjęć produktów. W trakcie zajęć z druku 3D uczniowie doskonalili się w tworzeniu obiektów 3D

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 • Zajęcia marzec 2023
 • W marcu uczniowie na zajęciach rewalidacyjnych korzystali z aparatu, lamp i statywów do wykonywania zdjęć m.in. owadów. Na zajęciach z druku 3D uczniowie tworzyli wasne modele 3D.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 • Zajęcia kwiecień 2023

Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. W tym miesiącu uczniowie uczyli się jak tworzyć i montować filmy w prostym programie do obróbki filmowej. Na koniec stworzyli przy pomocy nauczyciela film ze spotkania integracyjnego ze SP w Węgorzynie. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 • Zajęcia maj 2023
 • W maju uczniowie podczas zajęć fotograficznych poznawali czym jest kompozycja na zdjęciu. Podczas zajęć z druku 3D tworzyli modele, które dawali w prezencie na Dzień Mamy.

 

 • Zajęcia czerwiec 2023
 • W czerwcu uczniowie podczas zajęć fotograficznych prowadzili obserwacje przyrodnicze najbliższych okolic szkoły, poznawali funkcję aparatu, jaką jest autofocus, poznawali tajniki reportażu, wykonując zdjęcia uczniom podczas wycieczki do Torunia. W roku szkolnym 2022/2023 zrealizowano 50h zajęć, podczas których uczniowie wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz sprzęt techniczny, dzięki któremu m.in. uczniowie kształtują i rozwijają umiejętności manualne i techniczne, stosują technologię informacyjno-komunikacyjną.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

REALIZACJA ZAJĘC W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Od września do listopada odbywały się zajęcia fotograficzne i zajęcia z druku 3D. Podczas zajęć fotograficznych uczniowie zapoznawali się ze sprzętem, uczyli się zasad kompozycji zdjęć, wykonywania zdjęć w czerni i bieli oraz użycia zastanego światła, fotografowali piękno jesieni i zimy, uczyli się robić zdjęcia portretowe. Wszystko to z wykorzystaniem aparatu, statywów, lampy typu softbox zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

 

 

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Zobacz więcej na Facebooku: