METODA NVC

Kochani 🥰 chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła została przyjęta do programu Instytutu Edukacji Pozytywnej
“NVC w edukacji” 🤓
NVC czyli Komunikacja bez Przemocy to niezbędny element rozwoju i działania każdej placówki edukacyjnej i wychowawczej, która chce zbudować klimat sprzyjający zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.
Czego sobie życzą uczniowie, wychowawcy, rodzice, dzieci?
Żeby było spokojnie, żeby było łatwo i lekko, żeby się ochoczo współpracowało, żeby każdy wiedział co ma robić i robił to z radością, żebyśmy wszyscy się darzyli sympatią i nigdy nie kłócili…
Być może któreś z tych życzeń to również Twoje życzenia.
Jak często zastanawiamy się nad tym, czy język jakiego używamy przybliża nas do tego czego chcemy? Czy może wręcz przeciwnie, robi krecią robotę, a właściwie sami sobie strzelamy w kolano kiedy pragnąc spokoju krzyczymy, pragnąc współpracy żądamy i wymagamy posłuszeństwa. Kiedy chcąc komuś przekazać jak bardzo się o niego martwimy, mówimy: „Ile razy mam Ci powtarzać, żebyś tego nie robił ?!”, „Doprowadzasz mnie do szału!”
No pewnie, że mówimy. Z bezsilności, żalu, bo inaczej nie umiemy.
🎯A gdyby tak była metoda, taki specjalny, prosty język, który pomoże nam wyrazić nasze potrzeby w sposób, który nie wpędzi odbiorcy w poczucie winy ani nie zachęci do ataku, który uprawdopodobni to, że nasz słuchacz chętniej nas wysłucha, z ciekawością? I gdyby te słowa były prawdziwe, odzwierciedlały neutralne zdarzenia, pomagały nam opisać nasze uczucia i potrzeby, a nadto kierowały nas ku rozwiązaniom, to czy chciałbyś spróbować?
Porozumienie bez przemocy pokazuje jak pozostając autentycznym i w zgodzie ze sobą i swoimi granicami, otworzyć się na drugiego człowieka i jego potrzeby. Jak zamienić słowa mury, które przyczyniają się do gęstej atmosfery wzajemnej wrogości na słowa mosty, które budują porozumienie i chęć współpracy.
Zaczynajmy!
29.09.2023 r. o godzinie 18:00 odbędzie się bezpłatne Szkolenie wprowadzające dla rodziców online – NVC w edukacji
Podczas szkolenia trener opowie o:
• programie „NVC w edukacji”, do którego przystąpiła nasza placówka;
• korzyściach, jakie niesie wdrożenie NVC do praktyki rodzicielskiej;
• platformie szkoleniowej, z której możecie korzystać.
Dołączysz?
Żeby skorzystać ze szkolenia wystarczy zgłosić się po link aktywacyjny wysyłając sms z danymi osobowymi na numer koordynatora projektu Daniela Strzałkowskiego: 509638623.
Zapraszamy🥰

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Zobacz więcej na Facebooku: