Sylwia Ślusarska

Pomoc nauczyciela

Wykształcenie:

  • Studentka Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej

 

Kursy i certyfikaty:

  • Kurs doskonalący nt. Ruch Rozwijający wg Veroniki Sherborne ( poziom I – 16 godzin) prowadzonym przez Dariusza Okrzesika              z upoważnienia The International Sherborne Co-operation.
  • Szkolenie w zakresie rehabilitacji osób z autyzmem pt.” TRUDNE ZACHOWANIA” CZYLI CO? JAK SKUTECZNIE WSPIERAĆ OSOBY Z AUTYZMEM”
  • „ZROZUMIEĆ AUTYZM W UJĘCIU HANDLE” prowadzonym przez Marie Dąbrowską-Jędral.

 

Doświadczenie zawodowe:

W Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ”Radość z Życia” pracuje od 2019 roku.

Praca z dziećmi to dla mnie wyzwanie ale i przygoda. W dzieciach urzeka mnie ich bezinteresowna miłość i okazywana wdzięczność. Uczę się od nich, a one uczą się ode mnie. Lubię dzieci i lubię z nimi pracować. Ludzie dorośli ciągle w coś grają, chcą się pokazać, udowodnić jakieś racje. Dzieci natomiast są szczere i prawdziwe. Nie wyobrażałam sobie siebie w innym zawodzie, choć nie jest to zawód łatwy. Trzeba być bardzo cierpliwym i otwartym na dzieci. Trzeba starać się rozumieć ich sposób myślenia. Staram się tak urozmaicać zajęcia, aby były one ciekawe i interesujące. Każdego dnia dbam o wszechstronny rozwój dzieci, ale i one uczą mnie każdego dnia i dają mnóstwo pozytywnej energii.